Viljandimaa kultuurivedurid Piret Aus ja Tonio Tamra kandideerivad sotside nimekirjas Riigikokku

Pühapäeval koguneb Jõhvi kontserdimajas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu, et kinnitada partei Riigikogu valimiste nimekiri. Viljandi- ja Järvamaa nimekirja esinumbriks on viimastel kohalikel valimistel Viljandis enim hääli saanud linnapeakandidaat Helmen Kütt. Viljandimaa poolelt kandideerivad veel Riigikokku Piret Aus, Juhan-Mart Salumäe, Tambet Sova ning Tonio Tamra. 

Sotsiaaldemokraatide Viljandi osakonna juhi Juhan-Mart Salumäe sõnul lähevad kohalikud sotsid välja tugeva nimekirjaga. „Sarnaselt kohalike omavalitsuste valimistele on meie nimekirjas väga meeldivad ja võimekad inimesed. Helmen Kütt on kogenud poliitik ning sotsiaalvaldkonna ekspert, Tonio Tamra ja Piret Aus tuntud kultuurivedurid, Tambet Sova põllumajanduse ning ettevõtluse asjatundja – meie nimekiri pakub kõigile midagi,“ lausus Viljandi linnavolikogus sotside saadikurühma juhtiv Salumäe.

Kui viiest inimesest neli on ka sotsiaaldemokraatliku erakonna liikmed, siis Piret Aus kandideerib parlamenti erakonnavälise kandidaadina. Kultuuriakadeemia õppejõu ja möödunudaastase erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupeo programmijuht ütleb ise, et kandideerib parlamenti selleks, et luua kõigile inimestele võrdsed võimalused ühiskonnaelus osalemiseks. „Viljandi Folgi ühe loojana tunnen uhkust, et oleme aidanud noortel mõista meie pärandkultuuri rikkust. Minu kirg on sarnaste ürituste avamine ka erivajadustega inimestele. Näen, et nemad jäävad ühiskonnaelust kõrvale, sest teadmatusest ei osata nende vajadustega arvestada. Seadusandjal on siin oma roll ning ma oskan kindlasti oluliste otsuste tegemisel kaasa rääkida,“ lausus Aus.

Viljandi Muusikakooli direktor Tonio Tamra kandideerib parlamenti, et toetada sotsiaaldemokraatide poliitikat vabariigi tasandil. „Soovin anda oma panuse erakonna heale valimistulemusele. Pean oluliseks, et väärtused, mida sotsiaaldemokraadid  on Viljandis ja Eestis senimaani kandnud, oleksid esindatud ka järgmises parlamendikooseisus.  Hindan väga seda tööd, mida Viljandis on laste huvitegevuse ja huvihariduse osas tehtud.  Praegune Vabariigi valitsus on võtnud südameasjaks üldhariduskoolide ja lasteaedade õpetajate palgatõusu. Tegutsen selle nimel, et riik väärtustaks ka huvitegevuses ja huvihariduses töötavate õpetajate tööd ning toetaks kohalikke omavalitsusi.”

Põhja-Sakala vallavolikogu liige Tambet Sova peab oluliseks, et parlamendi tasandil oleksid esindatud väikeettevõtjate huvid. „Valdav enamus meie ettevõtetest on väike- või mikroettevõtted. Peame seadma prioriteediks, et ettevõtlusega saaksid tegeleda kõik inimesed elukohast sõltumata,“ rõhutas ise ettevõtjana tegutsev Sova. 

Viljandi- ja Järvamaa ringkonnas jagatakse tuleva aasta valimistel välja seitse mandaati. Sotsiaaldemokraatide poolt lähevad neid mandaate püüdma üheksa kandidaati:

1. Helmen Kütt – Riigikogu ja Viljandi linnavolikogu liige

2. Siret Pihelgas – Paide abilinnapea

3. Piret Aus – TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud

4. Lauri Läänemets – Türi vallavolikogu liige, endine Väätsa vallavanem

5. Juhan-Mart Salumäe – Viljandi linnavolikogu liige, tervise- ja tööministri nõunik

6. Külvar Mand – Arst, endine abiminister

7. Tambet Sova – Ettevõtja, Põhja-Sakala vallavolikogu liige

8. Kaarel Orumägi – Eesti Noorte Muusikaliteatri kunstiline juht

9. Tonio Tamra – Viljandi Muusikakooli direktor, Viljandi linnavolikogu liige