Viis põhjust, miks valida sotsiaaldemokraadid

E-hääleta kohe!

1. Sotsiaaldemokraatide jaoks on lapsed ja nende heaolu kõige olulisem.

Laste heaolu ja perepoliitika on alati olnud sotsiaaldemokraatidele kesksel kohal. Viimase viie aasta jooksul oleme kolmekordistanud lapsetoetuse, loonud lasterikka pere toetuse ning viinud ellu hulga väiksemaid ja ülivajalikke muudatusi. Meie suurim rõõm on, et need sammud on vähendanud absoluutses vaesuses elavate laste arv ligi kolm korda.

Järgmiseks neljaks aastaks on meie plaan tõsta lapsetoetus 100 euroni kuus ning pikendada selle maksmist õppivate noorte puhul kuni 21. eluaastani. Lisaks loome elluastumist lihtsustava noorte tuleviku fondi ning tagame, et ükski laps ei peaks ootama eriarstile pääsu kauem kui nädala.

Lapsetoetuste jätkuv tõus

2. Sotsiaaldemokraadid on tegude erakond.

Me mitte ainult ei luba, vaid viime oma lubadused ka ellu. Lisaks lapsetoetuste hüppelisele tõusule on just meie ministrite juhitud valdkondades viidud ellu kõige olulisemad muudatused. Tegime algust tervishoiu rahastamise reformiga, taastasime hambaravihüvitise ja lõime täiendava hüvitise retseptiravimitele. Sama vajalikud on olnud õpetajate, kultuuritöötajate, päästjate, politseinike ja piirivalvurite märkimisväärsed palgatõusud, mis kõik suurendavad meie ühist turvalisust ja heaolu.

Sotside algatatud täiendav ravimihüvitis on aidanud üle 130 000 inimese

3. Sotsiaaldemokraadid seisavad vabaduse eest olla sina ise.

Kõik valijakompassid kinnitavad üksmeeles, et sotsiaaldemokraadid on kõike liberaalsem erakond. Mitte keegi teine ei seisa põhimõttekindlamalt vaba, demokraatliku ja avatud Eesti eest. Meie sihiks on ühiskond, kus igal inimesel on vabadus olla tema ise ning olla sellisena hoitud ja väärtustatud. Need valimised määravad, kas Eesti jätkab senisel avatud ja hoolival kursil või valib endasse sulgumise ja vastandumise tee.

ERR_kompass_fb-01

4. Sotsiaaldemokraadid on hariduse usku.

Ka kõige vaesemast perest pärit laps peab ligi pääsema parimale võimalikule haridusele. Tasuta haridus lasteaiast kõrgkoolini on tugeva Eesti vundament. See aitab vähendada nii tänast ebavõrdsust kui ka pidurdada tulevikus selle juurdekasvu. Seetõttu tahame likvideerida viimase ebaõigluse meie haridussüsteemis ehk vabastame lapsevanemad nii lasteaia kohatasu kui ka toiduraha maksmisest. Lisaks jätkame õpetajate palkade tõstmisega olulisel määral, sest hea haridus sõltub ennekõike just nende motiveeritusest ja panusest.

Lasteaed olgu tasuta

5. Sotsiaaldemokraadid on ainus roheline erakond järgmises riigikogus.

Puhas keskkond on meie suurim väärtus ja roheline maailmavaade peab olema esindatud ka riigikogus. Kahjuks näitavad kõik ennustused, et ükski teine keskkonna pärast muret tundev erakond riigikokku ei pääse ning seega oleme vaid meie need, kellele antav roheline hääl raisku ei lähe. Meil on selge plaan, kuidas viia Eesti lähitulevikus üle täielikult taastuvenergiale ning loomulikult majandame metsa mõistlikult, hoides lageraied kontrolli all.

Sotsiaaldemokraatide keskkonnaplaan