Silvergate’i mäletad? Meikar kingib sulle raamatu!

Riigikogu valimistel Nõmmel ja Mustamäel kandideeriv Silver Meikar kingib igale lugemishuvilisele piirkonna elanikule raamatu „Poliitmalaaria“. Silvergate’i telgitaguseid avava raamatu kirjutas Meikar reisides kodusõtta haaratud Põhja-Birmas ja põimis sinna ka enda varasemad kogemused Ukraina, Valgevene ja Gruusia konfliktidest. Raamatu fookuses on vabadus ja võitlus vabaduse nimel, aga ka julgus tunnistada tehtud vigu lootuses, et seeläbi muutub maailm paremaks.

„Igaüks loeb ning igal valijal peab olema õigus teada, mida tema esindaja teeb ja mõtleb,“ põhjendab Meikar Facebookis ja lisab: „Kirjuta mulle Facebookis, saada e-kiri silver.meikar@gmail.com või helista 5278089 ning lepime kokku, millal Sulle raamatu Nõmmele/Mustamäele koju kätte toon või kuidas teisiti raamatu kätte saad.“

Vaata kõiki Mustamäe ja Nõmme kandidaate

Raamat on kirjutatud Silvergate skandaali haripunktis ja võimaldab saada olulistelt täpsema ülevaate sellest, miks Meikar Reformierakonna hämarad rahatehingud avalikustas, mis selle tingis ja mis edasi sai. Lisaks avab ta oma varajasemad seiklused revolutsioonilises Ukrainas ja Valgevenes, aga eelkõige kirjeldab olukorda kodusõtta haaratud Põhja-Birmas. Meikari sõnul võimaldab pilguheit kaugelt palju paremini mõista, mida tähendab vabadus, miks korruptsioon on oht ja kuidas kõik vastutavad poliitilise kultuuri kvaliteedi eest.

„Paljuski just kohtumine inimestega, kes konfliktipiirkondades julgesid seista vastu vabadust ja inimõigusi mitteaustavatele režiimile, innustas mind jääma kindlaks oma väärtustele ja ka tunnistama tehtud vigu,“ põhjendab Meikar Reformierakonna varjatud rahastamisskeemi avalikustamist. „Eksimine on inimlik ja me kõik oleme teinud vigu. Küsimus on selles, kas ollakse valmis neid tunnistama ning soovitakse tehtut heastada. Mul on tunne, et aastate eest tehtud valeotsuste aus ülestunnistamine võidakse aja jooksul andeks anda, tuim valetamine aga mitte,“ lisas Meikar.

Raamatu ilmumisel kirjutas Tiit Pruuli: „Mina usun seda, mida Silver Meikar räägib. Olen näinud Silverit Ukraina oranži revolutsiooni ajal Kiievis tegutsemas, olen vaadanud, kuidas ta on süvenenud Tiibeti, Valgevene ja Georgia teemadesse. Ja üsna loomulikult hakkasin teda nägema ka üritustel, mis olid pühendatud Birma vabadusele. Need ei ole teemad, millega poliitik tänases Eestis endale lihtsaid plusspunkte teeniks. Ent nendega tegelemine on minule juba aastaid sümboliseerinud Silver Meikari arenenud õiglustunnet. Kõik muu on olnud asjade loogiline jätk.“

Vaata kõiki Mustamäe ja Nõmme kandidaate