Rainer Vakra: kaotame lõpuks Tallinnas bussipiletid

Tallinna Sotsiaaldemokraadid esitasid linnavolikogule eelnõu, millega tehakse ettepanek muuta Tallinna ühistransport priiks kõigile selle kasutajatele. Sotsiaaldemokraadi Rainer Vakra sõnul on see maakondades rakendatud praktika Tallinnale laiendamine.

Tallinna arengukava ja pikaaegsed strateegiad näevad ette, et Tallinn muutub keskkonnasäästlikumaks ning suunab inimesi rohkem ühistransporti kasutama. Majandus- ja taristuministri eestvedamisel on maakondlikud tasuta bussiliinid alates 1. juulist rakendunud. Seni Tallinnas sotsiaaldemokraatide ettepanekuid tõrjunud Keskerakond on tasuta ühistranspordi kõigile laiendamisega lõpuks päri.

“Kui soovime, et ühistransport oleks kõigile kättesaadav ning eelistatuim liikumisviis, peame tegema selle tasuta kättesaadavaks kõigile inimestele, kes Tallinnas liiklevad. Täna suuname väljastpoolt Tallinnat tulevad inimesed endiselt autodega linnas liikuma, sest neile tasuta ühistransport ei kehti,” põhjendas Vakra.

“Otsuse tasuta ühistranspordi tagamiseks kõigile teeb linnavolikogu ja seetõttu esitasime vastavasisulise eelnõu uuesti. Loodan, et Tallinna keskerakondlased tulevad seekord keskkontori mahitusel sotside pikaaegse ideega kaasa,” ütles linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Maris Sild.

Viimati hääletas Keskerakond Tallinna Linnavolikogus tasuta ühistranspordi eelnõu maha möödunud aasta 20. septembril. Kui veel kuu eest lükkasid keskerakondlased pealinna eelarve arutelu ajal tasuta ühistranspordi kõigile laiendamise mõtte tagasi, siis nüüd on see idee jõudnud Keskerakonna valimisprogrammi.