Marina Kaljurand Eesti 200 kampaaniast: tulega ei mängita!

Eesti 200 pressikonverents on läbi. Kristina Kallas selgitas, pahandas, õigustas ja vabandas. See kõik ei paranda kahju, mida kaks reklaamtahvlit linna keskel jõudsid paari tunniga tekitada, kirjutab Marina Kaljurand.

Olen väga nõus, et ühiskonna valupunktidele tuleb tähelepanu juhtida, aga küsimus on – mismoodi ja mis hinnaga. Kindlasti mitte oma inimesi vastandades ja Venemaa propagandakanalitele materjali ette söötes. Tulega ei mängita!

Minu jaoks astuti nende plakatitega üle eetilisest piirist, sest ükski ühiskond ei toimi nii nagu dikteerib tuim äriloogika – tähelepanu saavutamiseks on kõik lubatud ja müüdav. Eriti veel meie keerulise minevikuga riigis.

Sellisel kujul võidetud tähelepanu on odav ja plakatid jäävad paratamatult saatma nii kampaaniat kui ka kogu erakonda. Muidugi, kui nad ei tule välja veel jõhkramate kampaanianõksudega. Ma väga loodan, et seda ei juhtu, sest tagantjärele vabandamine ei tee tehtut olematuks.

Räägime ühiskonna valupunktidest – veelgi enam, pakume lahendusi –, aga teeme seda väärikalt ja üksteisest lugupidavalt.