589

Tarmo Tamm

Olen positiivse ellusuhtumisega, tasakaalukas ja ettevõtlik

Võru-, Valga- ja Põlvamaa

Kõik, mida olen õppinud ja kogenud nii tööalaselt kui ka elust endast, on loonud aluse, et riigikogu tasandil poliitikas sõna sekka öelda. Vaadates Eesti  maksulaekumisi, on juba aastaid olnud selle nimekirja lõpus Valga, Võru ja Põlva maakond. Seisan oma kogemuste ja tõekspidamistega selle eest, et Eestimaa ääremaal elavate inimeste elu muutuks edaspidi paremaks.  

Karl Kirt, Tõrva vallavolikogu liige:

“Miks peaks Tarmot valima? Tarmol on pikk omavalitsusjuhi kogemus seljataga ning see teeb temast hindamatu eksperdi kohaliku omavalitsuse toimimise alal. Usun, et sellist teadmist on riigikokku vaja. Minu enda jaoks on tähtis, et riigikogus oleks inimesi, kelle südameasjaks on see, et Eestis oleks elu võimalik ka väljaspool Tallinna. Tean, et Tarmo jagab samu vaateid, mistõttu leian, et temasuguseid inimesi oleks riigikokku hädasti vaja.”

Andrus Lepikov, Helme kihelkond:

Aastat kümme tagasi ütles toonane Helme vallavanem Tarmo Tamm mulle: „Kas teed midagi või mitte, ikka on keegi, kes pole rahul… Siis pigem tee!“ Tegija ta on – majandas kaht kool-lasteaeda, korraldas kõnniteede ehitust ja tänavavalgustuse rajamist. Ta suudab hämmastavalt kiiresti tekstist iva välja noppida, lisaks on tal oskus kärmelt tabada lisaks jutu mõttele ka tagamõtet. See on poliitikas oluline. Lätis hakkas ta käima ammu enne piirikaubanduse teket ja avastas, et lätlased on toredad. Arvan, et see mees leiaks oma oskustele ja teadmistele rakenduse riigikogus.”

Tarmost

Olen 27 tööaasta jooksul pidanud erinevaid ameteid: 14 aastat olen töötanud Helme vallavanemana, üheksa aastat Helme kutsekeskoolis nii koolijuhina kui õpetajana ja kolm aastat põllumajandusettevõttes. Praegu juhin ettevõtet AS Iivakivi.

Olen aastaid olnud tunnistajaks noorte lahkumisele Eestimaa äärealadelt keskustesse ja välisriikidesse. Tahan anda panuse selle nimel, et noored jääksid meiega. Soovin, et ääremaal hakataks enam tähelepanu pöörama noorte ettevõtlusele ja ettevõtlikkusele. Selleks tuleb riigil hakata arvestama nende regioonide eripäraga. Olen seda meelt, et Põlva-, Võru- ja Valgamaal on võimalik kõigil väärikalt elada ja töötada, ka noortel, kui võtame selle riigi tasandil südameasjaks.