516

Tanel Talve

Avatud, eesmärgikindel, lustlik, kannatamatu

Harju- ja Raplamaa

Olen veendunud võrdsete võimaluste pooldaja. Inimestel peab olema võimalus olla edukas ja rõõmus olenemata tema elukohast. Ma annaksin riigikogus hea meelega jätkuvalt oma panuse selleks, et keegi ei peaks sellepärast linna kolima, et tema kodukohas pole normaalset internetiühendust, ühistransporti või korras teid. Usun ka seda, et moodsad tehnoloogilised lahendused tuleks esimeses järjekorras kasutusele võtta just maapiirkondades. Maaelu popiks!

Kalvi Kõva, SDE peasekretär:

“Tanel on tõsise töössesuhtumisega ja tänuväärt teema eestvedaja, mida võib kokku võtta üleskutsega „Maaelu popiks!“. Lust on vaadata, kuidas ta oma põhimõtete eest seisab ja eesmärkide täitmise poole liigub. Ta on hea tõestus sellest, et piisava koostööoskuse ja järjekindlusega saab nii külaseltsi juhatuses, vallavolikogus kui ka riigikogus palju korda saata. Tähtis on ka tema omadus elu mitte liiga tõsiselt võtta ja kõike ikka rõõmuga teha :)”

Ott Pärna, majandusekspert ja ettevõtja:

“Tunnen Tanelit hea sõbrana ja oleme üheskoos hulk aastaid riigireformi elluviimist tagant tõuganud. Ta on mees, kelle eesmärgid on paigas ning ta pürgib nende elluviimise poole. Nii ajab ta võrdse innukusega külaliikumise asja, veab eest maapiirkondade kiire internetiga katmist ning on eestkõnelejaks ühistranspordi kaasajastamisel. Seepärast soovitangi heale eestimaa mehele oma hääl anda.”

Tanelist

Olen juba aastaid oma põhitööde kõrvalt andnud oma panuse meie maaelu edendamisse. Aastast 2005 Voose külaseltsi juhatuses, 2013–2015 Anija vallavolikogu liige ja alates 2015 riigikogu 13. koosseisu liige. Seadsin väga konkreetsed eesmärgid ja rõõm on öelda, et need teemad on ka tulemusteni jõudnud. Järgmise viie aasta jooksul viiakse interneti valguskaabel rohkem kui 200 000 majapidamise ja ettevõtteni, Saaremaal alustasime moodsa ja nutika ühistranspordi katsetamisega, riigireformi aluspõhimõtted on sõnastatud ja riigikogu menetlusse antud ning kellakeeramise lõpetamine valitsuse tasemel otsustatud. parlamendiliikmena saadud kogemus näitab: on väga tähtis, et riigikogus oleks jätkuvalt inimesi, kes seisaksid meie külakogukondade huvide eest. Olen valmis seda vastutust edasi kandma.