583

Sirje Tobreluts

Minu oskused-kogemused koostööks. Hoolivus. Iga inimene loeb.

Võru-, Valga- ja Põlvamaa

Soovin, et Eesti inimene oleks rahulolev, tunneks tema ja ta pere väärtustamist. Kodu peab olema turvaline, kus on hea olla. Ainult inimestel on eesmärgid, nemad teevad valikuid. Ühiskonnas, kus elame, peab valitsema eri sotsiaalsete kihtide vahel tasakaal. Aastaid on minu jaoks väga oluline teema olnud puuetega ja sotsiaalset kaitset vajavad inimesed. Iga inimene peab tundma, et teda vajatakse ja märgatakse. Kõik inimesed loevad ja on Eestile vajalikud.

Ivari Padar:

Sirje on pika ja väärika omavalitsusjuhi kogemusega inimene.Pikk omavalitsuskogemus annab arusaama ühikonnas asjade toimimisest nii suhtes omavalitsuse ja riigi vahel ,kui ka suure suhtlemis ja arusaamiskogemuse kõigi inimestega kohalikul tasandil.Peale selle on Sirje ka taluperenaine ja teab ka oma talu tasandilt,kuidas elu käib.Sirje kogemus on väga oluline rakendada Riigikogus.
Valides Sirje pettuma ei pea!

Sirjest

Elan paelinnast kaugel, kuid väga armsas Kagu-Eesti maakohas, kus kõik teavad-tunnevad oma kogukonda ja näevad naabreid, teavad nende käekäigust ning mis tähtsaim, aidatakse üksteist, märgatakse üksteist. Siia on elama jäänud paljud noored pered, kes pole alla andnud ja rännanud suurtesse linnadesse, kuid seda saavad motiveerida vaid heas seisukorras teed, elav kultuurielu, hea hariduse kättesaadavuse tagamine, tervise edendamise võimaluste loomine ning ettevõtlusele arengut tagavad hoovad. Pigem on praegu suurimaks mureks ja probleemiks elanikkonna väljaränne, eriti maal. Siit järeldus – inimene on oluline. Riik peab oma arengus kaugele ette nägema, kuidas seda protsessi peatada, kuidas kindlustada arenev ja elamisväärne keskkond üle Eesti. Muutused on alati toonud kaasa ebakindluse ja hirmu.