555

Siret Pihelgas

Otsusekindel ja tugev juht, meeskonnamängija, inimesi väärtustav

Järva- ja Viljandimaa

Elan ja töötan Järvamaal, neist viimased 6 aastat Paide linnapea kui ka abilinnapeana. Järvamaa rõõmud ja mured on mul sügaval südames ning olen uhke igast väiksemast edusammust, mis on kodukoha paremaks muutnud. Samas näen igapäevaselt, et tihti jäävad omavalitsuse käed lühikeseks. Parema tuleviku nimel tuleb muutused ellu viia just riigi tasandil, näiteks omaste hooldus, piiratud võimalused eluaseme soetusel ning noorte perede toetamisel.

Sven Mikser:

“Riigikogu valimistel soovitan soojalt toetada Järvamaa patriooti Siret Pihelgast. Siret on tegus ja intelligentne inimene, keda ma tunnen juba aastaid ning kellega koos oleme teinud nii mõndagi. Usun, et Siret on olnud üks üle aegade parimaid Paide linnapäid. Tugeva kodukoha toetajana on Siret alati panustanud sellesse, et Järvamaa oleks nähtav ja atraktiivne kogu Eestis. Sireti julged ideed ja “kastist välja” mõtlemine on sütitanud arvukaid kaasamõtlejaid tema ümber, kes usuvad, et Paides ja Järvamaal on kõik võimalik. Need omadused tulevad kasuks, kui esindada Riigikogus Kesk-Eesti huve.”

Indrek Saar:

“Siret on väga asjalik, suure silmaringiga, usaldusväärne, tugeva sotsiaalse närviga ning oma töös äärmiselt põhjalik. Koostöö temaga on olnud ülimalt hea, eriti, mis puudutab Paide Muusika-ja Teatrimaja arendamist. Ta ei ole kartnud ette võtta ka esmapilgul hullumeelsena näivaid ideid, nagu Paide teatri käivitamine. Sarnane julgus, usk ja ettevõtlikust on väga teretulnud ka riigijuhtimise juurde.”

Siretist

Elades ja töötades Järvamaal, puutume igapäevaselt kokku muredega – inimeste vähesus ning sotsiaalne kaitse. Leian, et riigi kohuseks on panustada tänasest palju rohkem omaste hooldusesse ning tagada oma kodanikule väärikas vanaduspõlv. Soovin, et riik vabastaks lapsevanemad lasteaia kohatasust. Väike samm riigile, aga suur samm Eesti perede heaks. Leian, et Kesk-Eesti eluasemeturu areng sõltub palju riiklikest otsusest. Tühjalt seisvad korterid, pankade laenupoliitika ning üüripindade puudus puudutab paljusid omavalitsusi. Lisaks üürimajade toetamise jätkamisega, kohaliku omavalitsuse panustamisest eluasemete arengut toetava taristu arengusse, tuleb muuta ka seadusandlust.Vali Riigikokku kohalik inimene-südamega saab tööd teha ikka see, kes seisab kogukonna eest kus on ta pere ja kodu.