535

Silvi Teesalu

Arukas ja haritud, tasakaalukas ja õiglane, sära silmades

Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa

Kandideerin, sest ühiskonnas eakatega seonduvat tunnetan otseselt ning leian, et minu teadmised ja kogemused aitavad seda teemat meie riigi arengus toetada. Tunnen hästi kultuurielu toimimist, selles valdkonnas töötasin pikka aega. Minu teemaks on sidus ühiskond, kus tegutseme ühiselt Eesti tuleviku nimel, kuhu kuuluvad võrdsena kõik meie riigi kodanikud. Ma seisan eduka ja samas hooliva Eesti eest.

Indrek Saar:

“Silvi on tõeline kogukonna hing, kelle energia tundub olevat ammendamatu. Mulle tundub, et tunnen teda juba pea kogu elu ja võin kinnitada, et Silvi tegutseb väsimatult selle nimel, millesse usub. Tema töö Taani Kultuuriinstituudi juhatajana, Eesti-Taani Seltsi eestvedajana ja laiemalt kultuurivallas on olnud muljetavaldav. Tänu tema kirgastunud pühendumisele on sajad ja tuhanded inimesed omandanud uusi kogemusi, leidnud ennast ja sõpru, õppinud maailma avarama pilguga nägema, leidnud oma unistuste töö jne. Mina olen üks neist. Kus iganes Silvi end ilmutab, läheb elu kohe käima.”

Silvist

Pärast paljusid aastaid olen tagasi Saaremaal, kuigi mu sidemed kodukohaga pole kunagi katkenud. Koolis käisin Orissaares. Olen ülikoolis õppinud matemaatikat ja inglise keelt, hiljem kaitsnud kraadi ajaloo alal. Ajalugu ja ühiskondlike protsesside areng on olnud minu huvialaks varasest noorusest küüditatute peres ja seda huvi on hilisemas elus toetanud ka mu töö. Minu pere lugu loe raamatust „Sirelid õitsevad juunis“.

Tundes vajadust tegutseda, asutasin 2016. aastal Orissaare Mõtteklubi, et ärgitada inimesi mõtlema kultuurielu ja ühiskondlike protsesside üle, samuti igaühe enda osa üle kohaliku elu paremal korraldamisel.

Ühiskond saab olla nii edukas ja tugev, kui edukad ja tugevad on tema liikmed.