481

Siim Tuisk

Uimastireformi vedaja, vabakondlane, kaitseliitlane ja isa

Haabersti, Põhja-Tallinn ja Kristiine

Lähema kahe aastaga kaob kolmandik põlevkivielektri tootmisvõimsust ja paari aastaga pärast seda teine kolmandik. Kliima soojenemise tõttu on ainumõeldav asemele ehitada taastuvenergial põhinevaid. Koos transpordisüsteemi elektrile üleviimisega vähendame nii oluliselt süsinikuheidet. Teiseks, meie uimastipoliitika vajab radikaalset muutust – mittetöötavalt karistamiselt kahju vähendamisele ja kriminaalse turu asemel riiklikku regulatsiooni.

Jevgeni Ossinovski:

Siim paistab silma oma ideedega nii erakonnas kui avalikus sfääris (olgu mainitud Harta 12 ja Rahvakogu või siis ebapopulaarne, ent ülioluline küsimus uimastipoliitikast). Ta oskab leida ootamatuid lahendusi ja koos töötama panna väga erinevaid inimesi. Kindlasti on ta realist selles osas, et olulised muutused võtavad aega ning tulemusi saab mõõta pigem väikeste sammudega. Ta on endale oluliste ideede realiseerimisel väga kannatlik ja järelejätmatu. Lisaks on Siim ka hea sõber, kellega küll alati nõustuda ei saa, aga vaielda on alati huvitav.

Tõnu Hiielaid, filmiprodutsent („Ameerika suvi“):

Kuigi majanduspoliitiliselt olen pigem parempoolne, hindan veelgi rohkem liberaalseid väärtusi. Valijana pole mul sotside kõrval palju alternatiive. Kuna Siimul on lai silmaring ja ta süveneb olulistesse teemadesse väga põhjalikult, usaldan tema arvamust. Taastuvenergia tootmise, uimastipoliitika, apteegireformi jm puhul on ta öelnud välja selgeid seisukohti, näidanud tugevat sotsiaalselt närvi ja seetõttu hääletan ma tema poolt.”