531

Reili Rand

Hiiumaa vallavanem

Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa

Põhiliseks kandideerimise eelduseks ja aluseks on soov Hiiumaad riigi tasandil senisest veelgi kuuldavamaks ja nähtavamaks teha. Olen veendunud, et kui tahes palju ja südamega me Hiiumaal tööd ka ei teeks, tulevad suured otsused siiski Tallinnast. Seega on Hiiumaa käekäigu huvides, et vähemalt üks hiidlane oleks riigikogus esindatud.

Marina Kaljurand

Tunnen Reilit aastaid. Meid ühendavad väga erinevad niidid. Suvehiidlasena olen näinud Reilit kohaliku elu juhina, naiskodukaitsjatena oleme mõlemad Hiiumaa jaoskonna liikmed ja nüüd kandideerime mõlemad sotside nimekirjas riigikogusse. Reilis on olemas kõik see, mida poliitikult ootan – julgus otsustada ja vastutada, oskus näha suurt pilti ning märgata detaile –, aga mis peamine – Reilis on inimlikku soojust ja mõistmist. Just seepärast läheksin ma Reiliga luurele ja valiksin teda.

Jevgeni Ossinovski

Reili on kahtlematult üks Eesti säravamaid omavalitsusjuhte, kes on suutnud ehitada ühinenud Hiiumaa vallast haldusreformi eduloo. Tema tarmukus Hiiumaa huvide eest seismisel on pealinnas üldteada ning kahtlemata jätkab ta hiidlaste teenimist ka riigikogu liikmena, ent tema mitmekülgsetest kogemustest on kindlasti kasu kogu Eestile.