517

Pille Petersoo

Nami-Nami, sotsioloogia, Eesti toidukultuur

Harju- ja Raplamaa

Kandideerin riigikogusse sooviga seista Eesti toidukultuuri edendamise, mahetoidu väärtustamise, tervislikumate toiduvalikute juurutamise ning toiduraiskamise vähendamise eest. Südamelähedased on veel laste ja noorte tervisekäitumine, haridus (õpetajate järelkasv!) ja huvitegevus (sh mõttespordialad); fookuses peab olema ka kestlikum keskkonnapoliitika ja metsamajandus ning mõistlik lõimumispoliitika.

Liisa Oviir:

“Pille on sotsioloogiadoktor ning hobikokk ja populaarse toiduportaali Nami-Nami looja. Tema koduaed Viimsis on saanud kaunima aia tiitli. Koos kaasaga kasvatab ta kolme väikest last. Pille on naine nagu orkester :).

Aga lisaks töökusele on Pille suure südame ja põhjalike teadmistega ja sooviga maailma päriselt paremaks muuta. Kui sa annad oma hääle Pillele, võid kindel olla, et oma otsused teeb ta pärast põhjalikku kaalumist, parimale kättesaadavale teadmisele tuginedes ja oma südametunnistust kuulates.”

Veiko Spolitis:

“Pille on üks neid väheseid Eesti patrioote, kes suudab ühendada perekonna soojuse, enese karjääri arengu ja kodanikuühiskonna aktiivseks liikmeks olemise. Selleks on vajalikud mitte ainult teadmised, vaid ka empaatiline suhtumine ja arusaam tänapäeva ühiskonna dünaamilistest arengutest. Eesti sotsiaaldemokraatlik valija vääriks igati Pille-taolist rahvaesindajat.”

Pillest

“Pille Petersoo on Edinburghi ülikooli doktorikraadiga sotsioloog, kelle uurimisvaldkonnaks on rahvuslus, identiteet ja toidukultuur. Lisaks on Pille kolme lapse ema, populaarse Nami-Nami kokandusportaali looja ja eestvedaja, isamaaliste tortide võistluse korraldaja, kolumnist ja toidukirjutaja ning meeleolukate kokandusõhtute läbiviija. Pille on oodatud külaline raadios ja televisioonis, kus ta võib rääkida nii toidust, Brexitist ja Šoti poliitikast, aiandusest kui ka lastekasvatusest. MTÜ Viimsi Mõttesport asutaja ning male, kabe ja gomoku huviringide korraldaja.”