519

Merike Metstak

Iga inimene loeb

Harju- ja Raplamaa

• Et kestaks eesti keel ja kultuur.

• Eakas inimene peab saama elada kodus võimalikult kaua, selleks laiendame hooldusteenuseid.

• Pension peab tagama vajadusel hooldekodu koha maksumuse, kümme protsenti pensionist peab jääma inimesele kätte ka hooldekodus elades.

• Tasuta haridustee lasteaiast kuni ülikoolini. Vabastame lapsevanemad lasteaia kohatasu ja toiduraha maksmisest.

• Loome noorte tuleviku fondi, et aidata noori iseseisva elu alustamisel.

Helmen Kütt, riigikogu liige:

“Merike on organiseerija, selge sõnaga naine, kes peab kinni lubadustest ja kes alati otsib lahendusi. On väga hea suhtleja ja oma kodukandi nn sädeinimene. Kui näeb viga laita, siis tuleb ja aitab! Selle aktiivse ja energilise  naisega võib minna nii luurele kui lahingusse, sest tema ei vea sind alt!”

Merikesest

Vallavolikogu liikmena osalen aktiivselt keskkonnakomisjoni ja elanikkonnakaitsekomisjoni töös. Olen ka mitmendat korda valitud külavanemaks, mistõttu tean ja tunnen inimeste probleeme. Meid teeb murelikuks merereostus, kaevanduste ähvardav pealetung ja pealinna ümbruse keskkonnareostuse oht laiemas mõttes.

Mulle on tähtis, et kestaks eesti keel ja kultuur. Riigikogu liikmena teen kõik, et vabaühendused  saavad kaasa rääkida Eesti elu olulistes asjades.

  • Pension peab tagama vajadusel hooldekodu koha maksumuse.
  • Vabastame lapsevanemad lasteaia kohatasu ja toiduraha maksmisest. 
  • Loome noorte tuleviku fondi, et aidata noori iseseisva elu alustamisel.

Olen õppinud akordionimängu, agronoomiat, politoloogiat ja ajakirjandust. Olnud avalikus teenistuses, viimased 10 aastat Jõelähtme vallalehe toimetaja ja avalike suhete juhina. Varasemalt ka avalikus sektoris, sealhulgas neli aastat teeninud ministri nõunikuna Siseministeeriumis.

Kaasamise usku olles käivitasin mitmeid vabaühendusi, olles mitmendat korda valitud ka külavanemaks.

Olen valitud Jõelähtme vallavolikogu ja SDE juhatuse liikmeks ning ühenduse Vanemad Sotsiaaldemokraadid Tallinna – Harjumaa piirkonna juhiks.