575

Meelis Luht

Inimeste juht, loodusemees, Tartu ülikooli kantsler

Tartu linn

Majandust, kus inimestest ja loodusest teerulliga üle sõidetakse, ei ole kellelegi vaja. Iga ettevõtja peaks küsima, mis temast maha jääb. Ehk kas see, mille arvelt äri tehakse, kellelegi väga haiget ei tee. Lisaks kavatsen ma seista selle eest, et Tartust oleks võimalik 100 minutiga autoga turvaliselt Tallinna kesklinna sõita. Riigi kahe suurema linna vahel peab saama igal ajal ja end ohtu seadmata liikuda.

Ott Ojaveer, sõber:

Meelis Luht kuulub nende hulka, kes oskab probleeme lahendada, mitte neid juurde tekitada. Selliseid inimesi kohtab tänapäeval kahjuks üha vähem. Üks unikaalne omadus Meelise puhul on see, et ta suudab väga hästi lugeda nii Exceli tabelit kui meisterdada asju oma kätega. Terve talupojamõistus koos kiire protsessoriga annab suurepärase kombinatsiooni, miks temaga võib alati luurele minna. Lisaks on Meelisel pidevalt all vasakul nurgas (ta on vasakukäeline) avatud üks Exceli lahter, kuhu mahub väga hea huumorimeel!

Urve Palo, neljakordne minister:

Me peame rääkima Meelisest 🙂

Tunnen Meelist juba koolipõlvest, mil tudeerisime koos Tartu ülikoolis majandust. Meelis on mees, kel seljataga pikk ja edukas karjäär erasektoris ning kes soovib nüüd ühiskonnale midagi tagasi anda. Tunnustan ja toetan teda selle eest ja leian, et just selliste juhtimiskogemuste ja motiividega inimesi võiks riigikogus rohkem olla.

Meelisest

Otsustasin kandideerida sotsiaaldemokraatide nimekirjas, sest nende maailmavaade ühtib kõige rohkem minu omaga: kesksel kohal on inimene, igaüks meie hulgast. Tartu ülikoolis õppisin füüsikat ja lõpetasin majanduse erialal. Juba tudengina alustasin tööd Postimehe majandusajakirjanikuna. Ajakirjanik kaitseb nõrgemat, kuulab osapooli ja uurib tagamaad – need väärtused on mind saatnud siiani. Meedias olen töötanud veerandsajandi jagu ning ajakirjandus- ja sõnavabadus on mulle väga olulised. Väga hea Tallinna-Tartu maantee tagaks Tartu linna, Tartu ülikooli ja majanduse jätkusuutliku arengu – näitame, et tahame olla maailmaga ühendatud ja ehitame selle tee valmis.