482

Maris Sild

Maailmaparandajast sotsiaaldemokraat

Haabersti, Põhja-Tallinn ja Kristiine

Olen Tallinna linnavolikogu sotside fraktsiooni esimees, juhin Kristiine linnaosakogu ja töötan kultuuriministri nõunikuna. Olen terve elu elanud Tallinnas. Ütlen enda kohta ikka, et olen sotsiaaldemokraadist maailmaparandaja. Seisan selle eest, et igal inimesel oleks võimalik olla õnnelik ja end teostada. Suurim väärtus on inimene ja ka meie riiki juhtides peab alati lähtuma väärtusest inimene eelkõige.

Indrek Saar, kultuuriminister ja ülemus:

“Maris on väga hea inimene. Tal on suur süda ja tema peale võib alati kindel olla. Ta on tõeline sotsiaaldemokraat. Oleme koos Marisega töötanud selle nimel, et igal Eesti noorel oleks võimalus osaleda koolivälises huviringis ja teha sporti. See on eesmärk, mis paneb Marisel silma särama ja mitte ainult Kultuuriministeeriumis ja Tallinna linnavolikogus. Kui ta usub millessegi olulisse ja suurde, siis ta pühendub selle saavutamisele ning ei kohku tagasi ühegi takistuse ees.”

Reili Rand, sõber ja Hiiumaa vallavanem:

Marist valides annad hääle pühendumisele. See kohati haruldane oskus iseloomustab tema tegemisi kõige paremini. Juba esmakohtumisel Marisega mõistsin, et ta on südamega tallinlane, täpsemalt kristiinekas, ja talle on oluline panustada oma kodukoha arendamisse. Seepärast töötab Maris igapäevaselt pealinlaste elujärje ja elukeskkonna parendamise nimel.

Marisest

Olen poliitikas aktiivselt tegutsenud juba kümme aastat, mil olen kuulunud Kristiine linnaosakogusse. Teist koosseisu olen ka Tallinna linnavolikogu liige. Otsustasin kümne aasta eest poliitikasse tulla, sest tundsin, et tahan midagi muuta ja meie riigi arengus ja suundades kaasa rääkida. Otsuste tegemisel olen alati lähtunud põhimõttest, et iga inimene on oluline ning otsuste tegemisel tuleb kaasata ka huvigruppe ning nendega rääkida ja neid ka kuulata.

Viimased kaks aastat olen töötanud kultuuriministri nõunikuna ja see on pannud mind veelgi enam armastama just kultuuri- ja haridusvaldkonda, mis ka linnavolikogus on olnud minu peamised teemad.