479

Marianne Mikko

Teotahteline, sihikindel, julge

Haabersti, Põhja-Tallinn ja Kristiine

Kandideerin, et jätkata alustatud tööd riigikogus. Euroopa Nõukogu parlamentaarse nõukogu asepresidendina seisan inimõiguste, nagu ka naiste õiguste eest, mis on ju üks ja seesama. Minu teemadeks on ka julgeoleku- ja kaitsepoliitika ning see, et inimestel oleks tööd ja leiba. Minu lipukiri koosneb kolmest T-st: töö, turvalisus, tasakaal. Ilma inimesteta aga ei tee Eestis midagi: igaüks loeb!

Peter Andrekson, abikaasa:

“Elan oma naise poliitikategemisele kaasa. Näen, et tal pole kerge. Aga asjad on Eestis liikuma hakanud. Naiste õigustest on inimesed rohkem aru saama hakanud. Valige minu Marianne! Ta teeb poliitikat südamega.”

Mariannest

Olen poliitikas 16 aastat. Tulin sellepärast, et seista naiste eest. See on tegelikult auavaldus oma emale, kes lahkus enne, kui sai 43-aastaseks. Mina olin siis 21-aastane. Ta oli üksikema, kes murdus eluraskuste all. Olen alati olnud avatud üksikemade muredele. Ega nad Eestis kurdagi, aga kuidagi kurb on näha, et võrdse töö eest võrdset palka Eesti naistele ei maksta. Sestap võitlen naiste palkade eest. Olen seda teinud viimased tosin aastat. Võitlus jätkub.