494

Madle Lippus

Ema, jalgrattur, aktiivne kodanik

Kesklinn, Lasnamäe ja Pirita

Nii nagu meil on sõnavabadus, on ka normaalne ja toimiv elukeskkond meie põhiõigus. Hea elukeskkond teeb meid õnnelikuks, halb õnnetuks. Tuju läheb heaks, kui saame jalutada mere äärde, kui meie kodumaja tänavas on rohelust ja puid, kui meie peaväljakul on mõnus sõpradega kokku saada. Mina seisan selle eest, et riik täidaks oma kohust pakkuda meile paremat elukeskkonda.

Marii Karell, ajakirjanik ja sõber:

Madle haarab oma kirglikkusega. Kui ta räägib avalikust ruumist või laste kasvatamisest või diskuteerib selle üle, kas heale arstile sobib pärast visiiti šokolaadi kinkida, siis sa jääd teda uskuma. See on harvaesinev kombo särtsakusest, pädevusest ja veenmisoskusest, vajalikest omadustest, millega elus asju liikuma panna ja protsessid otsustamiseni suunata.

Madle maailm ei ole kunagi mustvalge, seal on 50 halli varjundit, mille mõistmise suunas ta kaasteelisi taktitundeliselt suunab.

Katrin Koov, Eesti Arhitektide Liidu president:

“Madle eestveetud Uue Maailma Seltsi aastatepikkusel tegevusel on olnud oluline mõju linnaruumi puudutava mõtteviisi muutumisel – arusaama kujundamisel, et tänav on osa elukeskkonnast, inimesi ühendav ruum. Samasugust mõtteviisi muutust on vaja eest vedada paljude hetkel riigi ees seisvate oluliste küsimuste lahendamiseks, mille võti peitub paremates ruumiotsustes, olgu selleks linnade-asulate tihendamine või elanike arvu kahanemisega kohanemine.”

Madlest

Olin 22, kui lõime Uue Maailma Seltsi, ja mul polnud aimugi, et juba mõne aasta pärast selles linnajaos kinnisvara hinnad tõusevad ning linnaaedade olemasolu saab pigem normiks, mitte mingiks hipide eripäraks. See pani mind aru saama, et iga inimene saab mõjutada otseselt teda puudutavaid otsuseid ja painutada mõttemalle. Toona seltsi loomise käigus õppisime, kuidas väikesed muudatused ruumis saavad anda tervele asumile hoopis uue hingamise. Nüüd olen valmis õppima ja panustama täielikult sellesse, et ka teistel inimestel võiks olla samasugune koduse tundega elukeskkond, nagu me Uuest Maailmast teha püüdsime.