590

Kaupo Kutsar

Südamega kodumaise eest

Võru-, Valga- ja Põlvamaa

Minule on tähtsad lapsed, Lõuna-Eesti ja kodumaine toit. Olen sügavalt veendunud, et kodumaisest toorainest toit peab olema igasugustest importtoodetest selgelt eristatav. Kodumaine toit, see on meie inimeste töökohad, see on osa meie rahvuslikust identiteedist, see on meie toidujulgeolek, see on meie regionaalpoliitika – igal eestimaalasel õigus on süüa kodumaal kasvatatud toitu.

Ivari Padar:

Kaupo on tõsine maaelu tegija, praktiline talumees ja kaheksa lapse isa. Kaupo on sirgeselgselt tõstatanud teema, et toidupakendil olev märgistus peab ausalt kirjeldama, mis on paki sees. Kui pakil on sinimustvalge märk, siis tarbija automaatselt arvab, et tegemist ongi algusest peale Eesti toodanguga. Nii see paraku aeg-ajalt ei ole ja tarbijat eksitatakse. Siin tuleb selgus maksma panna. On igati hea, et selle debati on üles võtnud tegevpõllumees. Eestis on kaubamärkide loend pikk ja tarbijale arusaamatu. Põllumeeste, meie toidulaua katjate huvi saab siin olla üks: selgus majja!”

Kaupost

Ennekõike olen pereisa ja pean tunnistama, tõeline rikkus on lasterikkus. Kaheksa meie peres kasvavat sarnast ja samas nii erinevat mõttemaailma pakuvad rõõmu igasse päeva.

Omamoodi on märgiline, et minul, nime järgi Kutsaril, on nooruses hobusetallis töötamisest kutsarikogemus.

Soojusenergeetika valdkonnas olen koolitatud ja mul on ka praktiline töökogemus. Metsamajanduslikud teadmised olen saanud RMKs töötades ja erametsaomanikuna metsa majandades. Viimased 15 aastat on meie pere tegelenud mahepõllumajanduse, sealhulgas lihaveisekasvatusega.

Selgema päritolumärgistuse eest võideldes olen saanud haruldasi kogemusi mõistmaks suurt poliitikat ning erahuvi ja avaliku huvi ristumist.