585

Kalvi Kõva

Abivalmis tegutseja

Võru-, Valga- ja Põlvamaa

On üks Eesti, üks Lõuna-Eesti ja üks ning ainus Võrumaa. Siinset elu saavad kujundada siinsed inimesed. Mina ei ole nõus kõrvalt vaatama ja kritiseerima, vaid olen valmis ise panustama, et meie eluolu oleks parem. Seisan selle eest, et inimväärne elu oleks võimalik kõikjal Eestis, et lapsed ja pered oleksid hoitud, et tagatud oleks väärikas vananemine, et nõrgemaid ei jäetaks maha ja et igaühel on vabadus elada oma elu.

Kaido Tamberg, Otepää vallavanem:

“Kalvi näol on tegu tõelise Kagu-Eesti patrioodiga ja siinsete kogukondade eest seisjaga. Ta on panustanud siia hulga aega ja aidanud leida lahendusi paljudele kohalikele probleemidele. Kalvi on oma tegevusega igati õigustanud oma rolli nii Kagu-Eestist valitud piirkonda esindava saadikuna kui ka Eesti riiklike huvide eest võitlejana.”

Tiit Toots, põline võrumaalane:

“Kalvi näol on tegemist põlise maapoisiga, kelle juured on tugevalt Võrumaal. Võib kindel olla, et peale Riigikokku valimist ei kao ta oma kodukoha jaoks ära. Tõestuseks on see, et kõik need rohkem kui 10 aastat, mil ta on Toompeal toimetanud, on Kalvi panustanud ka oma kodukandi arengusse ning turvalisuse tõstmisse. Võrumaa on talle hingelähedane, nagu ka Võrumaa hea käekäik.”

Kalvist

Pean oma trumbiks laia haaret. Olen kohalike kogukondade huvide kaitsja, minu
sõnal on kaalu Võrumaa arendamisel ja minu arvamus loeb ka nende otsuste puhul, mis puudutavad kogu Eestit. Nii näiteks on Võrumaa talupojatarkusega kogukondlikul tasandil ellu viidud mitmed algatused muutunud minu kaasabil üleriigilisteks projektideks. Olen end senise tööga tõestanud ja usun, et suudan oma kogemuste ja oskustega inimestele jätkuvalt toeks olla.