518

Jüri-Saimon Kuusemets

Ambitsioonikas, aus, karismaatiline

Harju- ja Raplamaa

Tartu ülikooli politoloogiatudengina on meile esimesest aastast õpetatud, et edu võti peitub konkurentsis ja pidevas verevahetuses. Olen noor ning usun, et ka riigikogus peaks olema keegi, kes meie eest kostab. Kandideerin eesmärgiga anda nooremale rahvale Eesti ühiskonnas hääl. Haridus, julgeolek ja kultuur on mulle hingelähedased teemad ning just neid kavatsen edendama hakata.

Liisa Oviir:

“Nii meedias, kui omavahelistes vestlustes, jõutakse jutuga järjest sagedamini selleni, et Riigikogu vajab uutmoodi poliitikat ja vajab uusi poliitikuid. Jüri-Saimon on uus poliitikas. Noor mees, kes tundis poliitika vastu huvi juba keskkoolis ja seetõttu valis ka edasi õppimiseks just Tartu Ülikooli politoloogia eriala. Lisaks on Jüri-Saimon imeline laulja ja andekas muusika looja. Kõike, mida Jüri-Saimon ette võtab, seda teeb ta kirega. Ja uusi kirglikke maailmaparandajaid on meil Eesti poliitikas praegu hädasti vaja.”

Jakob Voll:

“Saimon on sihikindel ning omab hästi argumenteeritud arvamusi erinevatel teemadel. Tema tugevateks külgedeks on konstruktiivse tagasiside andmine ning enda arvamuse artikuleeritud avaldamine. Talle on pea võimatu pähe istuda või meelitada olukorda, mis talle vastumeelsena näib. Teisalt on Saimon teistega arvestav ning enda mõttemaailmast välja jäävaid seisukohti kalkuleeriv ja arvesse võttev. Kindlasti on tegu energilise ning hakkaja noormehega, kes viib lõpule kõik, mis ta alustanud on. Kirsiks tordil on temast õhkav enesekindlus, mis aitab saavutada endale seatud sihid.”

Jüri Saimonist

Praegu olen Tartu ülikooli politoloogia 2. kursuse tudeng. 2017. aastal lõpetasin ma aga vanalinna hariduskolleegiumi gümnaasiumi ning muusikakooli laulmise, tšello ja klaveri erialal. Kõik erialad – muusika, jalgpall, kunst – olen endale valinud pikaajalisteks projektideks, et arendada järjepidevust ja oskusi mitmes valdkonnas. Seepärast valisin ka õppetee politoloogias – tegemist on tohutult inforikka valdkonnaga ning järjepidevus, mida olen aastate jooksul arendanud, tuleb mulle nüüd kasuks. Siiamaani olen end proovile saanud panna nii „Laulukarussellides“ kui ka „Superstaari“-saates, kuid olen tohutult õnnelik, et saan seda teha nüüd ka päris poliitikas.