558

Juhan-Mart Salumäe

Õpetaja, linnavolinik, kogukonnaaktivist, 100% viljandlane

Järva- ja Viljandimaa

Olen kolmandat põlve õpetaja. Pean oluliseks, et kõik inimesed saaksid võrdse võimaluse õppida. Inimene saab vaba olla vaid siis, kui tal on olemas teadmised oma ideede teostamiseks ja kaitseks. Hea haridus on iseseisva elu alus.

Minu Eestis saab iga inimene sõltumata päritolust võrdse võimaluse õppida, kasvada ja kujundada oma elu. Selline ühiskond ei sünni iseenesest, vaid ühise töö tulemusel.

Malle Vahtra, endine Viljandi linnapea ja hea sõber:

“Üks Juhan-Mardi õpilane ütles, et ta on õpetajana nõudlik ega ürita käituda õpilastele meelepäraselt. Sellest hoolimata õpilased austavad teda. Paremat hinnangut enda õpilastelt on raske oodata.

Aastate jooksul, mil olen töötanud temaga linnavalitsuses ja volikogus, on mind üllatanud, kuidas ta suudab tegeleda kõige sellega, mis tema igapäeva kuulub. Mulle meeldib väga, et tema jutt ja kirjutised on alati heas eesti keeles, selged ja kõigile arusaadavad. See võiks olla omane kõigile poliitikutele.”

Juhan-Mardist:

Kooliteed alustasin Valuoja põhikoolis ja jätkasin Viljandi Paalalinna gümnaasiumis. Lõpetanud Tartu ülikooli riigiteaduste erialal ning omandan teist kõrgharidust Tallinna ülikoolis (hariduse juhtimine). Lisaks õppinud Viljandi kultuuriakadeemias huvijuht-loovtegevuse õpetajaks.

Viljandi linnavolikogu XV ja XVI koosseisu liige, linnavalitsuse liige aastatel 2013–2015. Viljandi linnavolikogu SDE saadikurühma juht.

Töötanud neli aastat Viljandi gümnaasiumis ning olnud mitmete kogukondlike ettevõtmiste – nt Velokulg ja gümnasistide nädal – üks algatajatest.

Spordisõber nii tugitoolis kui terviseradadel. Kooliajal tulnud Viljandimaa meistriks 100 meetri sprindis ning 2016 võitnud Viljandi Trepimäe jooksu.