568

Jaan Sõrra

Põllumeeste eest seisja ja Eesti toidu propageerija

Jõgeva- ja Tartumaa

Riigikogus põllumehi napib – neid on vähem kui ühel käel sõrmi. Põllumajandus on maaelu mootor ja söömata meist keegi ei ela. Kauplustes näeme väga palju import- ja rämpstoitu ja ülivähe kodumaist mahetoitu. Valus on vaadata, kui lastele ostetakse e-ainetest kubisevat sööki… Julgen end nimetada põllumajanduse ja Eesti toidu ning ka maaelu eksperdiks – neid asju tahangi riigikogus ajada.

Ivari Padar:

“Jaan on kui maamärk aruteludes, kus peetakse nõu põllumajanduse ja maaelu üle. Tema jõuline organiseerimisvõime meenub mulle Eesti- ja Brüsseli-aktsioonidest ning ka igapäevasest tööst. Tartus tegeldakse jõuliselt oma liikmete eest seismisega. Kui kutsutakse esinema maakonna põllumeeste ette, siis ei haiguta vastu tühi saal – see on ühe organisatsiooni kvaliteedi märk. Jaan on ka väga peene vaistuga toidu- ja joogitarbija ning kriitik. Tema kogemus on vajalik riigikogu tasandil.”

Jaanist

Olen paarkümmend aastat töötanud Tartumaa põllumeeste juhina. Olin kaheksa aastat ka Eesti põllumeeste keskliidu asepresident. Olen põllumajandus-kaubanduskoja ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu liige. Koos pojaga peame teraviljakasvatustalu. Varem on mind valitud Laeva vallavolikogu esimeheks ja Tartu linnavolikogu liikmeks. Põllumeestest mittehooliva valitsuse ajal olen korraldanud mitmeid aktsioone Toompeal, nt protestiaktsioon 101 traktoriga, ja väljaastumisi Brüsselis koos Läti ja Leedu kolleegidega, mis on ka tulemusi andnud. Tahan seista selle eest, et põllumeeste tööd väärtustatakse ja hea Eesti toidu, sh mahetoidu eelistamine tunduvalt kasvaks. Eelista ikka Eestimaist!