502

Jaak Allik

Poliitik, lavastaja, teatrikriitik; SA Vene Teater nõukogu esimees

Kesklinn, Lasnamäe ja Pirita

Olen parlamenti kuulunud nelja korral, iga kord pärast nelja-aastast vaheaega, mis on andnud mulle võimaluse tunda ka seda, mis toimub väljaspool Toompead. Seekord kandideerin esimest korda oma sünnilinnas. Mulle tundub, et minu kogemustest ja teadmistest võiks parlamendis jälle kasu olla.

Neil valimistel on võimalus, et Eesti saaks ühises suunas mõtleva  ja tegutseva valitsuse. Selles ongi nende valimiste põhiküsimus

Tiit Vähi, Eesti Vabariigi peaminister 1992, 1995–1997:

Eesti vajab suhete paranemist Venemaaga. Olen kindel, et Jaak Allik teeks parlamendis olles selleks kõik, nagu ta tegi seda kultuuriministrina minu juhitud valitsuses.

Leonid Ševtsov, näitleja, Eesti rahvakunstnik:

Ma tunnen Jaak Allikut kui tarka poliitikut, kes on teinud palju kultuuri ja ka meie vene teatri heaks. Jaak Allik – see on ausus, korralikkus ja kohustunne. Parlament on just selliste inimeste koht.

Jaagu mõtteid:

Kui moodustuks SDE, Keskerakonna ja Eesti 200 parlamendienamus, siis see valitsus vähendaks palgavaesust ja ebavõrdsust; toetaks lastega perekondi ja võimaldaks eakatele väärika vanaduspõlve. Tagaks pedagoogide ja kultuuritöötajate palgatõusu. Seisaks tervisekindlustuse eest ja lühendaks ravijärjekordi. Võtaks suuna eesti ja vene laste koosõppimisele, kindlustades samal ajal ka kvaliteetse venekeelse hariduse jätkumise. Leiaks lahenduse kodakondsusküsimusele. Ei vastandaks inimesi rahvusliku või muu grupikuuluvuse alusel. Parandaks suhteid Venemaaga.

SDE on erakond, keda võrdselt toetavad nii eesti- kui venekeelsed valijad. Oleks oluline, et sellised targad ja ausad poliitikud nagu Jevgeni Ossinovski, Katri Raik, Riina Sikkut ja Rene Tammist jätkaksid oma tegevust.