521

Ilja Borodkin

Olen rahvusvaheliste programmide koordinaator ja juhataja

Harju- ja Raplamaa

Ma kandideerin sellepärast, et muuta elu Eestis paremaks, et Eestis saaks kasutada ja ellu viia võimalusi, mis tänapäeva maailm meile pakub. Ma seisan selle eest, et kõikidel eestimaalastel oleks võrdne võimalus õppida, töötada ja ennast realiseerida, sõltumata soost, sissetulekust või emakeelest. Ma kaitsen seisukohta, et mitmekeelsus ja mitmekultuurilisus on Eesti jaoks parim lahendus.

Marina Kaljurand:

Mulle meeldib Ilja juures see, et ta on perfektsionist – püstitab eesmärgi ja teeb kõik, et see maksimaalselt saavutada. Ilja on väga hea meeskonnaliige: ta arvestab teistega ja austab teisi, kui lubab, siis teeb, ning mis pole vähetähtis – on väga hea huumorimeelega. Ilja valdab mitut keelt, tal on sõpru erineva emakeelega inimeste seas ning ta teab oma kogemusest, mida tähendab integratsioon. Ilja on inimene, kelle poole võib abi saamiseks alati pöörduda. Seepärast on mul väga hea meel, et Ilja kandideerib riigikogusse.”

Kirill Klaus:

Ilja on sirgeselgne, tark ja usaldusväärne. Selliseid julgeid, põhimõttekindlaid ja toetavaid inimesi on Eesti poliitikas hädasti rohkem vaja. Ta panustab ühiskonda, hoolib, tuleb appi ning pakub lahendusi. Samuti on tal väga hea pere – see ütleb ju inimese kohta väga palju. Kui saaksin hääletada ringkonnas, kus Ilja kandideerib, läheks minu hääl temale. Ja luurele läheksin temaga ka!

Iljast

Ma olen kahe poja isa ja soovin, et nendele jääks hea Eesti elada, kus nendel oleksid head võimalused õppimiseks, enesearenguks ja töötamiseks, et noortel ei oleks keelepiiri ning soovi otsida paremat kodu välismaal. Olen veendunud, et meie Eesti saab palju rikkamaks ja edukamaks, kui leiame võimalusi kasutada ära kõikide inimeste oskusi ja potentsiaali. Selleks peame loobuma keelepõhilisest segregatsioonist. Praegu aitan SDEs tegeleda venekeelsete liikmete koordineerimisega ja alustan Maardu osakonna juhtimisega. Oma töökogemusest tunnen, et kõige tähtsam on inimene ise – tema mõtted, oskused ja soovid – ja alles siis tema emakeel, kodakondsus jne. Me peame juba praegu rakendama neid lahendusi, mis aitavad parimat Eestit saavutada, nagu näiteks Koosõppiv kool.