574

Gea Kangilaski

Feminist, keskkonnaaktivist, Tartu SDE fraktsiooni esimees

Tartu linn

Kandideerin riigikogusse, et seista naiste ja vähemuste õiguste ning keskkonnakaitse eest. Õigus elada vabas Eestis ja avatud Euroopas on esimest korda viimase 25 aasta jooksul tõsises ohus. Selle õiguse kaitsmine tundub praegu olevat olulisem kui kunagi varem. Kui olud on halvad, siis kaldutakse otsuseid tegema tugevamate kasuks. Naiste hääl ja looduskaitse vajavad Toompeal esindust.

Kristiina Ehin, luuletaja, proosakirjanik, laulja:

Mul on Gead alati rõõm näha – temaga saab ilma pikema sissejuhatuseta kohe rääkida olulistest asjadest. Mul on tunne, et ta muudkui käib ja mõtleb, kuidas kõike maailmas paremaks muuta. Ja muudab ka. Lisaks sellele on teda veel õnnistatud sütitava naeruga, mis on siin põhjamaa kliimas ikka üks üle prahi omadus.

Marju Lauristin:

Gea on sirgeselgne iseseisev naine, kes on võidelnud läbipaistvama poliitika nimel nii „Aitab valelikust poliitikast“ protestidel kui Tartu linna volikogus. Meid seob üliõpilasselts Veljesto ja tugev õiglustunne. Kui tahad muuta Eesti poliitikat avatuks ja ausaks, vali Gea Kangilaski riigikokku!

Geast

Olen 8-aastase tütre ema, supilinlane. Mul on kõrgharidus majanduses, olen õppinud ka filosoofia magistrantuuris. Mu elu ja töö on seotud kodanikuaktivismiga, seisan keskkonnakaitse ja inimõiguste eest ühiskonnas, julgen end nimetada feministiks. Olen töötanud Eestimaa Looduse Fondis, Tartu ülikooli eetikakeskuses ja ametiühingutes. Praegu seisan Eesti Seksuaaltervise Liidus selle eest, et Eestis oleks vähem seksuaalvägivalda.

Õiglustunne ja empaatia on mulle väga olulised, pean oma tugevaks küljeks oskust tasakaalukalt väidelda, teiste argumente kuulata ja arvesse võtta. Arvan, et Eesti poliitiline arutelukultuur peab paranema, ähvarduste ja hirmutamiseta saab ka väidelda.