546

Eduard Odinets

Aktivist, poliitik, riigiametnik

Ida-Virumaa

Usun, et minu elu- ja töökogemus on piisav panustamaks Eesti riigi arengusse Riigikogu tasandil. Tahaksin rakendada oma teadmisi ja arusaamu, milline Eesti võiks välja näha, seal, kus need kõige olulisemad otsused tehakse. Eeskätt hariduse- ja kultuurivaldkonnas, aga ka regionaalpoliitikas. Seisan iga inimese mitmekülgse arengu eest ja iga regiooni võrdsema arenemise eest, aga kõige rohkem on mul muidugi südames Ida-Virumaa.

Indrek Saar, kultuuriminister:

“Eduard vastutab kultuuriministeeriumis välisvahendite eest. Ja võib kindel olla, et välisrahaga on ministeeriumis kõik korras. Eduard on kohusetundlik, täpne, initsiatiivikas, toetav, sõbralik kolleeg ning oma kodumaakonna Ida-Virumaa suur patrioot. Oleme usaldanud talle mitmeid Ida-Virumaaga seotud ülesandeid. Nt Ida-Virumaa programmi koostamisel, Eesti-Vene programmi juhtkomitees, rahvuskultuuriühenduste ümarlauas, ametnike Ida-Viru välitööde korraldamisel. Toetan igati Eduardit Riigikogu valimistel.”

Nikolai Kutašov, Kohtla-Järve linnavolikogu liige:

“Eduard tunneb Ida-Virumaad, selle rõõme ja muresid väga hästi, mõistes samal ajal, et reaalne maailm ei ole tihti sama, mis paberile kirja pandud. Eduard oskab kõigist regiooni ja linna probleemide lahendustest pakkuda kõige optimaalsema, olles eesmärkide saavutamise viisi valikul otsusekindel ja samas taktitundeline. Ta ei karda jääda vähemusse, kuigi teab, et algul ei ole vähemusel kunagi õigust. Kuid ainult algul.”

Eduardist

Kultuuriministeeriumi välisvahendite juht.
Juhtinud Euroopa Sotsiaalfondi keeleõppeprogramme Integratsiooni Sihtasutuses, töötanud rahvastikuminister Katrin Saksa nõunikuna ning rahvastikuminister Urve Palo büroo juhatajana.
Toimetanud ajalehe Põhjarannik integratsioonilisa Istoki ning juhtinud Jõhvi teatrit Tuuleveski. Töötanud teleajakirja Subboteja produtsendina.
Rakenduskõrgharidus kohaliku omavalitsuse korralduses Tartu Ülikoolist ning eesti keele kui võõrkeele õpetaja magistrikraad Tallinna Ülikoolist. Hetkel õpingud lingvistika doktorantuuris Tallinna Ülikoolis.
Kohtla-Järve linnavolikogu liige 1996. aastast. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees linnavolikogus.