490

Barbi Pilvre

Lihtne, realistlik, usaldusväärne

Kesklinn, Lasnamäe ja Pirita

Olen riigikogus töötanud kokku kolm aastat, olen olnud ka väliskomisjoni liige. Nende kogemuste põhjalt tahaksin oma tööd kindlasti jätkata: õpipoisiaeg on möödas ja saan aru, mida üksik saadik üldse teha saab. Seisan isikuvabaduste ja sõnavabaduse eest. Mul on terav sotsiaalne närv, paks nahk ja elukogemus ajakirjandusest ja tööst ülikoolis. Olen tähele pannud, et ka võõras linnas küsivad inimesed minult sageli teed.

Rainer Vakra:

Tubli harrastustennisist Barbi on meeskonnamängija ja võitleb nagu lõvi, kui on vaja võita. Tal on peale riigikogu ka kümme aastat poliitilist kogemust Pirita linnaosakogust ja Tallinna volikogust, kus võitlused sageli ägedad ja isiklikud. Ta on keskkonnateadlik ja seisab selle eest, et sotsiaaldemokraadid ei unustaks inimeste kõrval loodust: metsa ja loomade õigusi.

Heljo Pikhof:

Barbi on valvefeministina bränd ja kannab naiste õiguste eest võitlemise lippu ka siis, kui ta ise tegeleks meelsamini juba mingite teiste teemadega, näiteks loomakaitsega. Ta on kogenud ajakirjanik ja annab teistelegi poliitikutele nõu kommunikatsioonivaldkonnas ning aitab seletada meedia käitumist.”

Barbist

Kogemus ajakirjanduses ja ülikoolis õppejõuna annab mulle tugeva baasi ühiskonnaasjades orienteerumiseks. Ma pole kaotanud sidet „päriseluga“, sest juhendan ka poliitika kõrvalt üliõpilasi. Teistes eluvaldkondades tegutsemise kogemust pean ka oma eeliseks inimeste ees, kes on olnud kogu elu ainult poliitikas. Väliskomisjonis töötades olen viimaste aastatega saanud hea pildi maailmas ja välispoliitikas toimuvast. Pean tööd väliskomisjonis oma viimaseks hariduseks filoloogia, psühholoogia ja ajakirjanduse järel. Ma pole manipuleeritav, samas aga läbiräägitav ja mind on väga raske panna tegema midagi, mida ma ei taha ja millesse ma ei usu. Olen optimistlik, ehkki seisan kahe jalaga maa peal. Kasvatan üksi 14-aastast noormeest, olen hästi kursis kooli ja noorteprobleemidega.