591

Anti Allas

Pühendunud, töökas, hooliv.

Võru-, Valga- ja Põlvamaa

Võru linnapea viimased viis aasta ehk taasiseseisvunud Eestis kõige kauem järjest ametis olnud Võru linnapea. Möödunud valimistel sain isiklikult rohkem hääli kui IRLi ja Reformierakonna ligi 60 kandidaati kokku. Minu peateemaks riigikogus saaks olema tegeliku regionaalpoliitika sisuline ellu äratamine ehk kaugete kantide asja südamega ajamine. Ei aja kuiva erakonnapoliitikat, vaid seisan kõikide Eesti inimeste huvide eest.

Sixten Sild, Võru abilinnapea:

“Väärt mees, kes oskab pealinnas kindlasti seista nii Võru, Kagu-Eesti kui ka kogu Eesti eest. Viieaastase koostöö põhjal julgen soojalt soovitada! Anti on töös nõudlik nii enda kui kaastöötajate vastu. Võetud eesmärkide nimel võitleb ta alati kirglikult ja lõpuni, sealjuures arvestab alati selgeid ja põhjendatud argumente.”

Toomas Sarapuu, Võru abilinnapea, ettevõtja:

Anti on oma töös mulle suureks eeskujuks ja toetan teda riigikogu valimistel. Natuke raske südamega, aga tean, et Võru kindlasti võidab, kui sääne miis on Toompeal meid esindamas. Anti ei ole pelgalt olnud Võru linnapeana esindusisikuks, vaid kogu hingest linna tegevjuht igas valdkonnas. Sellise põhjalikkusega suudab ta Toompea künka Lõuna-Eestile kindlasti lähemale tuua.

Antist

Sündinud ja üles kasvanud maal. Hingelt väärtustan talupojatarkust ja oskan teha kõiki maatöid. Viimased 15 aastat elan linnas. Mida soovin kindlalt ära teha:

1. Kagu-Eestis ettevõtluse konkurentsivõime toetamiseks ja töökohtade tekkeks ettevõtete elektriaktsiisi kaotamine.

2. Vabade riigimaade kiire käibeleandmine; riigi töökohtade tagasitoomine regioonidesse.  

3.Hajaasustuse programmi jõuline suurendamine. Kunagi minu algatatud hajaasustuse veeprogrammist on praeguseks saanud tuge tuhanded majapidamised üle Eesti ja sellest on sõltunud paljude inimeste siia elama jäämine.

4. Maakonnakeskuste alarahastamine tuleb lõpetada. Tugevate keskustega Kagu-Eestist võidaksid kõik piirkonnas elavad inimesed.