Kalvi Kõva: riigi tugi vabatahtlikele päästjatele peab kasvama

Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees ja vabatahtlik päästja Kalvi Kõva tunnustas Päästeliitu aktsiooni eest, mille sihiks on kindlustada vabatahtlikud päästjad parema tehnika ja varustusega.

„Tuhande allkirjaga pöördumine koos ettepanekuga kehtestada ilutulestikule luksusmaks on parlamenti jõudnud. Aga olukorras, kus valimisteni on jäänud vaid 12 istungipäeva, ei ole selle kinnitamine riigikogu praeguse koosseisu ajal realistlik. Päästjate murede lahendamine jääb seega järgmise riigikogu ülesandeks. Riigi tasandil tuleb võimalikult kiiresti tagada vabatahtlike päästjate parem rahastamine ja seega ka meie kõigi suurem turvalisus,“ märkis Kõva.

Kõva sõnul on ta mõnevõrra skeptiline ilutulestiku täiendava maksustamise küsimuses. „Esmatähtis on siin ohutus – tuleõnnetuste ning traumade ärahoidmine, mistõttu tuleb tõsiselt kaaluda ka rakettide ja nende laskmisega seotud nõuete  karmistamist. Ise olen seda meelt, et uusaastaööl ja teistel pidulikel juhtudel võiks rakettide taevasse lennutamise asemel kasutada rohkem valgusmänge ja lasershow’sid. See võiks olla suund, kuhu liikuda,“ rääkis Kõva.