Kalvi Kõva: „Lõuna-Eesti hea käekäigu eest seisavad kõige paremini siinsed inimesed.“

44-aastane Kalvi Kõva on sündinud Rõuges. Ta on töötanud ehitusspetsialisti ja õpetajana ning olnud kaheksa aastat Rõuge vallavanem. Üle kümne aasta on ta käinud Rõugest pealinna tööle. See, et Lõuna-Eesti inimesed on valinud Kalvi kolm korda riigikokku, annab tunnistust rahva jätkuvast usaldusest.

Ta on juhtinud parlamendi maaelukomisjoni ja sotsiaaldemokraatide fraktsiooni. Saadikutöö kõrval peab ta praegu erakonna peasekretäri rasket ametit ning kuulub näiteks Eesti Korvpalliliidu ja MTÜ Rõuge Priitahtlikud Pritsimehed juhatusse. Kalvi on abielus, peres sirguvad tütar Katri ja pojad Kaur ning Karl. Tema hobid on korvpall ja maatöö.

Vaata kõiki Võru-, Valga- ja Põlvamaa kandidaate

Sa oled päris kaua poliitikas tegutsenud, osalenud koalitsioonikõnelustel ja tunned poliitikategemise köögipoolt. Aga ikkagi, miks peaksid inimesed sind valima?

Pean oma trumbiks laia haaret. Olen kohalike kogukondade huvide kaitsja, minu sõnal on kaalu Võrumaa ja Kagu-Eesti arendamisel ning minu arvamus loeb ka nende otsuste korral, mis mõjutavad kogu Eesti käekäiku. Olen kodukandi inimeste muresid ja kohalikke probleeme Toompeale toonud ning aidanud neile seal lahendusi leida. Teiselt poolt on näiteks Võrumaa talupojatarkusega kogukondlikul tasandil ellu viidud mitu algatust muutunud minu kaasabil üleriigilisteks projektideks. Näiteks hajaasustuse veeprogramm, asendustalunike programm ja projekt „Kodud tuleohutuks“. Usun, et olen end senise töö ja tegudega tõestanud ning suudan oma kogemuste ja oskustega inimestele ikka toeks olla.

Millele kavatsed oma poliitikutöös edaspidi kõige enam keskenduda?

On üks Eesti, üks Lõuna-Eesti ja üks ning ainus Võrumaa. Siinset elu saavad kujundada siinsed inimesed. Mina ei ole nõus kõrvalt vaatama ja kritiseerima, vaid olen valmis ise käed külge lööma, et meie eluolu oleks parem. Seisan selle eest, et inimväärne elu oleks võimalik kõikjal Eestis. Tunnen põlise maapoisina läbi ja lõhki maaelu ning tahan panustada sellesse, et elu maal kestaks ja läheks paremaks. Ühtlasi seisan selle eest, et lapsed ja pered oleksid hoitud, tagatud oleks väärikas vananemine, nõrgemaid ei jäetaks maha ja igaühel oleks vabadus elada oma elu. Tõsi on, et laste ja lastega perede ning ühiskonna nõrgemate heaks on viimastel aastatel palju ära tehtud, aga palju on veel teha.

Mida soovid kodukandi ja kogu Eesti inimestele?

Soovin rohkem üksteisest hoolimist ja ühtehoidmist. Üks asi on riigi ja omavalitsuste inimestele suunatud tugi ning hool, mis peavad kasvama. Väga oluline aga on ka see, et me ise rohkem märkaksime kaasteelisi ega jätaks inimesi nende hädade ja muredega üksi. Vahel piisab heast sõnast, soojast pilgust või küsimusest, kuidas saan toeks olla.

Olen vabatahtlik päästja, seega on mulle hingelähedased vabatahtlik töö ja üldse kogukondlik tegevus. Tore on näha, kuidas inimesed kodukandi heaks koos tegutsevad, aga ühiseid ettevõtmisi võiks kõikjal rohkem olla. See annab elule värvi ja sära. Loodan, et meie armas Eesti muutub sõbralikumaks ja kokkuhoidvamaks ning vastasseisu ja vaenulikkust on edaspidi vähem.

Vaata kõiki Võru-, Valga- ja Põlvamaa kandidaate