Järvamaa sotse veavad valimistel Pihelgas, Läänemets, Mand ja Orumägi

Pühapäeval, 16. detsembril koguneb Jõhvi kontserdimajas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu, et kinnitada partei Riigikogu valimiste nimekiri. Järvamaalt pürgivad parlamenti Siret Pihelgas ja Lauri Läänemets. Erakonnaväliste kandidaatidena kandideerivad sotside nimekirjas endine abiminister Külvar Mand ning Eesti Noorte Muusikaliteatri kunstiline juht Kaarel Orumägi.

Sotsiaaldemokraatide Järvamaa piirkonna juhi Lauri Läänemetsa sõnul lähevad kohalikud sotsid välja tugeva nimekirjaga. „Sarnaselt kohalike omavalitsuste valimistele on meie nimekirjas väga võimekad inimesed. Siret, Külvar ja Kaarel on end kõik oma valdkondades tõestanud ning loomulikult annan ka endise vallavanemana oma panuse, et erakond teeniks Järvamaa valijate toetuse,“ lausus Türi vallavolikogus sotse juhtiv Läänemets.

Paide abilinnapea Siret Pihelgas on võtnud eesmärgiks hoida valimistel kõrgel kohalike inimeste huve. „Pean oluliseks, et parlamendis oleksid esindatud just Järvamaa inimeste hääled. Kohaliku inimesena tean ma hästi, mis on siinsete inimeste peamised rõõmud ja mured. Leian, et riik peab toetama ennekõike noori peresid ning võimaldama rajada kodu kõikjal Eestis,“ sõnas Paide abilinnapea.

Sotside nimekirja toetab parteivälise kandidaadina endine sotsiaalministeeriumi abiminister Külvar Mand, kes on olnud ka Riigikogu kümnenda koosseisu liige. Arstina töötav Mand on praegu ka Järva vallavolikogu liige ning olnud enne seda Koeru vallavolikogu esimees ja aseesimees.

Kaarel Orumägi on Eesti Noorte Muusikaliteatri kunstiline juht, kes kandideerib parlamenti esimest korda. “Minu jaoks on tähtis, et noored tahaksid kodukohta tagasi elama tulla. Selleks peab siin olema märkamist ja Eesti tasemel tegemisi nagu seda muusikaliteater pakub,” lisas Kaarel Orumägi.

Viljandi- ja Järvamaa ringkonnas jagatakse tuleva aasta valimistel välja seitse mandaati. Sotsiaaldemokraatide poolt lähevad neid mandaate püüdma üheksa kandidaati:

1. Helmen Kütt – Riigikogu ja Viljandi linnavolikogu liige

2. Siret Pihelgas – Paide abilinnapea

3. Piret Aus – TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud

4. Lauri Läänemets – Türi vallavolikogu liige, endine Väätsa vallavanem

5. Juhan-Mart Salumäe – Viljandi linnavolikogu liige, Tervise- ja tööministri nõunik

6. Külvar Mand – Arst, endine abiminister

7. Tambet Sova – Ettevõtja, Põhja-Sakala vallavolikogu liige

8. Kaarel Orumägi – Saate „Eesti otsib superstaari“ osaleja, Eesti Noorte Muusikaliteatri kunstiline juht

9. Tonio Tamra – Viljandi Muusikakooli direktor, Viljandi linnavolikogu liige

 

Riigikogu valimised toimuvad 2019. aasta 3. märtsil.