Ida-Virumaa sotsiaaldemokraatide valimisnimekirja juhivad Katri Raik, Eduard Odinets ja Maksim Iljin

Ida-Virumaa sotsiaaldemokraatide valimisnimekirja juhivad Katri Raik, Eduard Odinets ja Maksim Iljin.

„Tegemist on tõeliste Ida-Virumaa patriootidega, kes on oma tööga Ida-Virumaa heaks juba palju ära teinud. Nimekiri väljendab oma mitmekülgsusega Ida-Virumaa olemust. Kandidaadid on eri paigust üle terve maakonna, erinevatest valdkondadest ja põlvkondadest,“ sõnas nimekirja esinumber, siseminister Katri Raik nimekirja kommenteerides. Raik on olnud nii Sisekaitseakadeemia kui ka Tartu Ülikooli Narva kolledži rektor.

Kohtlajärvelane Eduard Odinets töötab kultuuriministeeriumi välisvahendite juhina ning nimekirja kolmas number Maksim Iljin on Narva-Jõesuu linnapea.

Riigikokku kandideerivad veel Narva volikogu liige, kodanikuaktivist ja spordiürituste korraldaja Anton Pratkunas, Kohtla valla kauaaegne sotsiaalnõunik ja koolitaja Tatjana Olesk ja sotsiaaldemokraatide Jõhvi osakonna juht, eraettevõtluses tegutsev Sergei Solovjov. Nimekirjas seitsmendana kandideerib MTA tolliosakonna juhataja asetäitja ja Narva volikogu liige Ants Kutti, kellele järgneb üliõpilane Pavel Prokopenko ning nimekirja ankur on Eesti Kaevandusmuuseumi direktor ja Kohtla valla endine vallavanem Etti Kagarov.