Helmen Kütt: keskmine vanaduspension kerkib 483 euroni

Valitsus kinnitab täna uue pensioniindeksi, mis tõstab 1. aprillist keskmise vanaduspensioni 37 euro võrra ja toob lisaraha kõigi pensionäride rahakotti.  

 

Sotsiaaldemokraadist riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Helmen Küti sõnul hakkab 44-aastase tööstaažiga inimene saama praeguse 446 euro asemel 483 euro suurust pensioni, mis tähendab 8,5-protsendilist kasvu. Indekseerimise tulemusena kerkivad kõik riiklikud pensionid, millele kulub riigikassast kokku 113,6 miljonit täiendavat eurot. Kõik 500 eurost väiksemad pensionid on jätkuvalt maksuvabad, selgitas Kütt.

 

„Tegu on viimase kümnekonna aasta kõige suurema pensionitõusuga, mis arvestab nii palkade kui hindade kasvuga ja mille vundamendiks on Eesti majanduse ja tööhõive hea seis. Ühtlasi toimub tänavune pensionitõus maksimaalses mahus, mida kehtiv pensionivalem võimaldab,“ märkis Kütt. „Teisalt ei saa kuidagi mööda vaadata sellest, et vaesuses või vaesusriskis elab suur hulk pensionäre ja just üksi elavad pensionäre. Eakad inimesed on ühiskonna üks kõige haavatavamaid gruppe.“

 

Küti kinnitusel tuleb pensionäridele väärika elu tagamiseks tõsta järgnevatel aastatel pensione senisest kiiremas tempos, tehes seda nö indekseerimise väliselt. „Sotsiaaldemokraadid tahavad viia keskmise vanaduspensioni nelja aastaga 700 euroni. See on igati realistlik plaan, mida toetavad Eesti majanduse head väljavaated koos kasvavate maksulaekumistega,“ sõnas Kütt. Näiteks rahandusministeeriumi arvutuste kohaselt jõuab  keskmine pension  ilma erakorralise tõusuta 2023. aastaks 585 euroni.

 

Sotsiaalkindlustusamet arvutab uue indeksi alusel kõik pensionid ümber. Oma uue pensioni suurust saab vaadata alates 1. aprillist riigiportaalist eesti.ee.

Mine kindlasti valima ja vali sotsiaaldemokraadid! Vaata kõiki sotsiaaldemokraatide kandidaate.